Anasayfa  Site Haritası

 
 Site İçi Arama

 
 
 Haberler

Sabancı Perakende`nin Hedefi 5 Milyar Lira Ciro
Sabancı Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, 2009`da perakende faaliyetlerinin yüzde 16 büyüdüğünü ve 4.2 milyar lira ciro beklediklerini,

Türkiye`ye ABD`li Kimya Devinden Yatırım
ABD`li kimya devi Dow Chemicals Türkiye`deki plastik katkı maddeleri faaliyetlerine 33.5 milyon Euro yatırım yaptığını açıkladı. Dow Tü

Süreyya Ciliv` e Yılın CEO` su Ödülü
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv`e, İngiltere`nin başkenti Londra`da düzenlenen "Dünya İletişim Ödülleri- World Communication Awards 20

İstanbul’un Yeni Yüzü Esenyurt`un Yıldızı HANPLUS`tan
Ünlü Japon mimar Tatsuya Yamamoto imzasını taşıyan ve 380 bin nüfuslu gelişen Esenyurt’un fonksiyonel tek projesi HANPLUS, özellikle kriz d

Mey İçki`ye Burgaz Rakı İçin İzin Çıkmadı
Rekabet Kurulunun 18 Kasım 2009 tarihli Kurul kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı. Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi

 
 

 
 Turkcell`in Kârı Üçüncü Çeyrekte Yüzde 31.4 Geriledi
Turkcell`in kârı yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 31.4 geriledi. Turkcell CEO`su Ciliv, hissedarlar arasındaki olayların geçmişte performanslarını etkilemediğini, bundan sonra da etkilemeyeceğini düşündüğünü söyledi.

Turkcell Grubu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yıla oranla yüzde 31.4 gerileme ve bir önceki çeyreğe göre yüzde 27,6 oranında artışla 497 milyon lira net kâr açıkladı.

Üçünçü çeyrek sonuçlarının açıklandığı basın toplantısında verilen bilgilere göre, Turkcell Grup konsolide gelirleri geçen çeyreğe göre yüzde 7,4`lük artışla ve yıllık yüzde 3,7`lik bir azalmayla 2 milyar 368 milyon lira olarak gerçekleşti.

Turkcell Grup`un 3. çeyrekteki AVFÖK (Amortisman-Vergi-Faiz Öncesi Kar) ve net kar rakamları; arabağlantı maliyetlerinde ve iştiraklerin azalan katkısı nedeniyle geçen yılın aynı dönemine göre azaldı.

Turkcell Grup`un dolar bazında gelirleri ise TL`nin ABD Doları karşısında yıllık bazda yüzde 24,7`lik değer kaybetmesi nedeniyle yüzde 22,8 gerileyerek 1 milyar 588 milyon dolar oldu.

Hissedarlar arasındaki olaylar performansımızı etkilemeyecek diye
düşünüyorum-Turkcell CEO

Turkcell CEO`su Süreyya Ciliv, düzenlediği basın toplantısında, "Hissedarlar arasındaki olaylar geçmişte performansımızı etkilemedi, bundan sonra da etkilemeyecek diye düşünüyorum" dedi.

"Roamingde KDV-ÖİV konusunda Maliye Bakanlığı ile iletişime geçip görüşlerimizi paylaşacağız, ümit ederiz uzlaşmaya varırız" diyen Ciliv, sektör olarak kârlılık açısından zor bir yıl yaşadıklarını, ara bağlantı ücretlerinin çok düştüğünü belirtti.

Ciliv, son 9 ayda Turkcell`de mobil internet kullanımının 7 katına çıktığını, Türkiye`deki 3G`li cihazların yüzde 75`inin Turkcell`de olduğunu kaydetti.
 
   
Hosting