Anasayfa  Site Haritası

 
 Site İçi Arama

 
 
 Haberler

Sabancı Perakende`nin Hedefi 5 Milyar Lira Ciro
Sabancı Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, 2009`da perakende faaliyetlerinin yüzde 16 büyüdüğünü ve 4.2 milyar lira ciro beklediklerini,

Türkiye`ye ABD`li Kimya Devinden Yatırım
ABD`li kimya devi Dow Chemicals Türkiye`deki plastik katkı maddeleri faaliyetlerine 33.5 milyon Euro yatırım yaptığını açıkladı. Dow Tü

Süreyya Ciliv` e Yılın CEO` su Ödülü
Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv`e, İngiltere`nin başkenti Londra`da düzenlenen "Dünya İletişim Ödülleri- World Communication Awards 20

İstanbul’un Yeni Yüzü Esenyurt`un Yıldızı HANPLUS`tan
Ünlü Japon mimar Tatsuya Yamamoto imzasını taşıyan ve 380 bin nüfuslu gelişen Esenyurt’un fonksiyonel tek projesi HANPLUS, özellikle kriz d

Mey İçki`ye Burgaz Rakı İçin İzin Çıkmadı
Rekabet Kurulunun 18 Kasım 2009 tarihli Kurul kararları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı. Burgaz Alkollü İçecekler Ticari ve İktisadi

 
 

 
 OMV: Petrol Ofisi`nde görüşmeler devam ediyor
Avusturyalı petrol ve doğalgaz şirketi OMV, üçüncü çeyrek bilançosuyla birlikte yaptığı açıklamada Petrol Ofisi konusunda görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

OMV, düşük petrol fiyatları ve daralan rafineri marjlarının üçüncü çeyrekte gelirlerin azalmasına neden olduğunu açıkladı.

Şirket yılın üçüncü çeyreğinde satış gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 49 düşüş yaşandığını açıklarken, vergi ve faiz öncesi kârının (VFÖK) geçici nitelikteki bir seferlik gelirler çıkarıldıktan sonra 514 milyon euroya gerilediğini bildirdi.

OMV açıklamada, artan net faiz giderleri ve azalan taleple birlikte, petrokimya şirketi Borealis ve Petrol Ofisi`nden elde edilen gelirlerin de azaldığını ifade etti.

Petrol Ofisi, dün KAP`a açıkladığı konsolide bilançosuna göre üçüncü çeyrekte net kârını yüzde 1.5 artırarak 119.5 milyon liraya yükseltti.

Şirketin dokuz aylık net kârı ise geçen yıla kısayla yüzde 7.9 artarak 244.7 milyon liraya yükseldi.

OMV`den yapılan yazılı açıklamada, "Pazardaki ana itici güçlerin yıl sonuna kadar kırılgan kalmasını bekliyoruz" denildi.

Petrol Ofisi`nin ana ortağı olan Doğan Holding, Ağustos ayında yaptığı açıklamada OMV ile elindeki Petrol Ofisi hisselerini kısmen veya tamamen satmaya yönelik görüşmelere başladıklarını duyurmuştu.

OMV yetkilileri ise daha sonra yaptıkları açıklamalarda Doğan Grubu`nun vergi makamlarıyla yaşadığı sorunlar nedeniyle Petrol Ofisi`ndeki paylarını artırmanın kolay olmadığını söylemişti.

Kaynak: NTVMSNBC
 
   
Hosting